“Digital Transformation and E-Commerce Strategies” Meeting was Held

‘’Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Sivil Toplum Diyaloğu Programı’’ ve ‘’Sivil Toplum Destek Programı’’ kapsamında; Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Trendyol.com iş birliği ile “Sivil Toplum için Sürdürülebilir Kaynak Yaratma Fırsatları: Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret Stratejileri” konulu  toplantı 6 Temmuz 2021’de çevrim içi olarak düzenlendi.

Programlar kapsamında hibe alarak projelerini yürüten STK temsilcilerinin katıldığı etkinliğin açılış konuşması Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı, Proje Uygulama Daire Başkanı A. Hakan Atik tarafından gerçekleştirildi. Etkinlikte, Trendyol Pazaryeri Direktörü Özkan Çokaygil “Sivil Toplum Kuruluşları için E‐Ticaret Fırsatları, Stratejileri ve Modelleri” konulu sunumunu katılımcılarla paylaşırken, Trendyol Kurumsal İletişim Direktörü İrem Poyraz “Sepette İyilik” hareketi hakkında bilgi verdi.

Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı AB İşleri Uzmanı, Sivil Toplum Diyaloğu Programı Koordinatörü Mehmet Ömürbek moderatörlüğünde düzenlenen “Sivil Toplum ve E‐Ticaret Platformları İş Birlikleri: Trendyol İyi Uygulama Örneği” konulu panele TOHUM Otizm Vakfı, TOÇEV (Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı) ve TOFD (Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği) temsilcileri katılarak bilgi ve deneyimlerini paylaştılar.

STK’ların finansal kapasitelerini güçlendirmelerine yönelik düzenlenen bu ilham verici etkinlik konuşmacıların STK temsilcilerinden gelen soruları yanıtlamasının ardından sona erdi.

Toplantı programına buradan ulaşabilirsiniz